20.04.2013

Gdzieś zgubiłem różowe okulary...


...pozostały tylko Czarne Oceany.

Dzisiaj na poważnie.


Edge.org co roku zadaje najlepszym naukowcom, profesorom, pisarzom itp jedno pytanie, np "Jakie jest Twoje ulubione głębokie, eleganckie lub piękne wytłumaczenie?". W tym roku spytali się "Czego powinniśmy się obawiać?"

Geoffrey Miller, psycholog ewolucyjny, odpowiedział w skrócie "Chińska eugenika" - w tym kontekście selektywne wybieranie zarodków do urodzenia.

Jest sobie firma, chińska firma, nazywa się BGI Institute. Zajmuje się wszelkiej maści badaniami związanymi z genami i DNA. Ostatnio zainteresowali się próbami znalezienia genów odpowiedzialnych za inteligencję. W tym celu skontaktowali się z ok tysiącem osób o bardzo wysokim IQ, prosząc o próbkę ich DNA (jednym z nich był wspomniany GM). Wyniki będą ogólnie dostępne, lecz GM zgaduje że najwięcej na wynikach zyskają Chiny (i inne kraje o podobnej filozofii)

Powtórzę tutaj część z wypowiedzi GM dla tych którym nie chce się czytać po angielsku.

Wyobraźmy sobie że wiemy, jakie geny odpowiadają za inteligencję. Wyobraźmy sobie że wiemy jakie geny odpowiadają za wzrost, kolor oczu, kolor włosów.

Wyobraźmy sobie, że chcemy mieć dziecko. W takim wypadku udajemy się do Instytutu. Tam sto jajeczek od mamy zostaje zapłodnionych spermą od ojca. Z tych stu zarodków możemy wybrać to które będzie najmądrzejsze (oraz z najlepszymi innymi cechami, oczywiście).

Nie będzie to duża różnica, może 5, może 15 procent. To będzie dziecko takie samo jak zapłodnione na drodze naturalnej, tylko najmądrzejsze z całej grupy gdyby para miała sto dzieci.

Technologia nie jest jeszcze w pełni dostępna, może pięć może dziesięc lat.

Tyle od GM.

Co o tym myślisz, drogi czytelniku? O takim sposobie przedselekcji jak będzie wyglądało Twoje dziecko? Jak to się ma do Twojej wiary, filozofii, przekonań?

Każdy chiński znajomy którego pytałem czy gdyby miał taką możliwość, udałby się do takiego Instytutu, odpowiedział "Oczywiście".

Chiny przyśpieszają na tym polu, podczas gdy Zachód jest powstrzymywany przez moralność, religię, kulturę.

Brzmi jak problem przyszłości? Spójrz na to w ten sposób - twój wnuk przegra z chińskim dzieckiem.

2 komentarze:

Unknown pisze...

„W tym celu skontaktowali się z ok tysiącem osób o bardzo wysokim IQ, prosząc o próbkę ich DNA”

nikt się ze mną nie kontaktował ;P

http://en.wikipedia.org/wiki/Gattaca dobry film w temacie, polecam!

e1o4z9trul pisze...

●Jackpots- These refer to the winner’s absorb a recreation, and naturally, excessive jackpots encourage gamers to bet huge in the hopes that they may, in flip, win huge. This thrilling feature—new to the US market—is taking Ignition by storm. Hot Drop Jackpots have 더킹카지노 extra jackpots dropping than ever before on a few of our prime slots. Street racing is front and heart in this 5-reel recreation, which developed a following right after its release. In the game’s introductory clip, you’ll meet your seven-lady race crew; they’re intent on turning your automobile right into a pace demon.

Prześlij komentarz